Devizaperek és egyezkedések!

Pénzügyi szakjogász, és tartozásrendezési szakértő segítek. Mi elsődlegesen nem jogi úton kezeljük ügyfeleink ügyeit, hanem mediációs stratégiák mentén keressük meg azt az utat, amely végül a mindkét fél által elfogadható békés megegyezéshez vezet. Mi ebben képviseljük őket.

Bár nem minden ügyfelünk a mindenki által ismert „deviza hitel történet áldozata”, de nagy részük onnan került ki. Elmondásuk szerint azért választottak minket, mert szeretnének végre nyugodtan aludni, nem a kilakoltatáson a munkabér letiltáson és az adósságokon gondolkodni. A perek viszont lassúak. Tegyük hozzá gyorsan, hogy álláspontom szerint nem csupán lassúak, de kiszámíthatatlanok is. Sőt az előző gondolatommal ellentétesen, sokszor nagyon is kiszámíthatók, csak ez nem az adósoknak kedvez.

Mi egyek vagyunk azok közül, akik ezen ügyek megoldásán munkálkodnak. Minden tiszteletem a többieké is, akik szintén ezen a területen dolgoznak etikusan, hiszen azt gondolom, hogy egy nagy magyar társadalmi problémával foglalkozunk mindnyájan, ráadásul ellenszélben.

Lehet, hogy ez egyeseknek dicsekvésnek tűnhet, de én nagyon büszke vagyok rá, hogy mi januárban 23 ügyet zártunk le egyezséggel, 12 különböző pénzintézetnél.  Köztük vannak a legjelentősebbek: OTP Faktoring, Merkantil, MKK, EOS, INTRUM, Momentum Zrt., K&H, Debt Invest, Erste Bank, KDB Bank, Raiffeisen Bank, Cessio Zrt.

Nem nagyon hallottam ez idő alatt devizás pernyertességről. Pláne olyanról nem, ami jogerős lett volna.

Most leírva az előző mondatot, ellenőrzésként megnéztem az egyik legismertebb ilyen oldalt, ahol több tucat devizaperrel foglalkozó ügyvéd eredményeit teszik fel. Összesen 3 januári hírt találtam. Ezek közül mindössze egy, ami jogerősen az ügyfél javára zárult le, a másik kettő biztató ítéleteket tartalmaz, de nem jogerősek. Félreértés ne essék, ezek nagy eredmények, amelyek mögött komoly szakmai munka áll. Ezért gratuláció és tisztelet nekik!

 Amit én problémának látok, azok a tévhitek.

Felméréseink szerint sokan azt gondolják, hogy a pereknek halasztó hatálya van. Hogy amíg nincs ítélet addig nem mondhatják fel a szerződést. Azt hiszik, ha már korábban felmondták, akkor a per alatt nem tudják végrehajtani, és nem árverezhetik el az ingatlant, és nem lakoltathatnak ki. A probléma az, ha nem látjuk azt a tényt, hogy a pereknek bizony nincs halasztó hatálya. Hiába van per, ha a hitelt nem fizetik, felmondhatják a kölcsönszerződést, végrehajthatnak és árverezhetnek.

Sokan abban a tévhitben vannak, hogy ha megegyeznek a bankkal vagy a faktorcéggel peren kívül, akkor már nem tudják később – ha változnak a szelek – az igazukat bíróság előtt bizonyítani. Már nem kaphatnak vissza pénzt egy esetleges kártérítésből, jogi úton sem. Be kell látni, ez nem így van.

Mi tudunk segíteni a tartozás csökkentésében, tudunk segíteni – egy kamatmentes részletfizetés formájában – a tartozás fizethetőségében. Igazságot azt nem tudok szolgáltatni. De ezt el is mondom minden alkalommal. Hozzáteszem, hogy a megállapodásaink sok esetben jobbak annál, mint amit akár pernyertesség esetén el lehetne érni. (A K&H Bank most engedte ki ügyfelünket cca: 16 millió megfizetésével a közel 40 milliós tartozásból) 

Ennek a lényege, hogy a megállapodás után ez már egy lezárult ügylet, ami után már nem kell idegeskedni, aminél tudod azt, hogy amennyiben tartod az általad vállaltakat, akkor ennél  rosszabb már nem lehet.

A tartozásod meg fog szűnni!!

És ha a jogi környezet később úgy alakul, akkor még mehetsz az igazság után. Az általad „jogtalanul” kifizetett pénzek után. De ezt akkor már azzal a nyugalommal teheted, hogy akárhogy is alakul, neked már van egy jó megállapodásod.

Mi sajnos csak azoknak az embereknek tudunk segíteni, akik nem fizetik a hitelüket, hiszen az alkupozícióhoz ez sajnos szükséges. Aki fizeti annak továbbra is csak a peres eljárások maradnak, de nekik legalább nem probléma, hogy nincs halasztó hatály, hiszen a rendszeres fizetés miatt őket nem fenyegeti a végrehajtás.

Akik viszont nem tudták fizetni, vagy elvből nem fizették egy idő után a hitelüket, ők számíthatnak ránk.  Amennyiben jelentkeznek nálunk, úgy az ő zsebükben fog maradni sok olyan pénzösszeg, amelyet a bank eddig a magáénak tekintett.

Januárban több mint 50 millió forint maradt így ügyfeleink zsebében.

Azon leszünk hogy a február még jobb legyen.

Ha a bankok megtanultak szorozni, akkor mi majd az osztásban jeleskedünk!

Gondtalan és gazdagabb jövőt kívánok mindenkinek!

Kecskemét, 2019. február 3.